Proces financovania
v 8 prehľadných krokoch:

1

Vyberiete si byt/apartmán, o ktorý máte záujem.


2

Kontaktujete nášho predajcu, ktorý vám poradí pri výbere bytu a po príprave zmluvy sprostredkuje kontakt s hypotekárnym špecialistom.


3

Náš hypotekárny špecialista si s vami dohodne individuálne stretnutie a pripraví vám najvýhodnejšie ponuky financovania do 24 hodín od stretnutia.


4
Pripraví žiadosť o hypotekárny úver vo vybranej banke/bankách a vybaví všetku potrebnú komunikáciu a dokumentáciu v banke za vás.

U nás vám inflačná doložka nehrozí.


5

Uhradíte 20 % z kúpnej ceny. Využiť na to môžete svoje vlastné zdroje alebo, v niektorých situáciách, čerpať úver už aj na túto prvú časť kúpnej sumy bez založenia bytu. Takéto čerpanie úveru je možné iba vo vybraných bankách. Následne platíte mesačnú splátku iba z vyčerpanej časti úveru. S bližšími informáciami vám poradí náš hypotekárny špecialista.


6

Po kolaudácii uhradíte zvyšných 80 % z kúpnej ceny. Táto časť sa vo väčšine prípadov financuje čerpaním úveru.V prípade, ak ste čerpali z úveru už prvých 20 % z kúpnej ceny, zvyšných 80 % budete financovať dočerpaním úveru. V oboch prípadoch náš hypotekárny špecialista skontroluje obsah záložnej zmluvy a vybaví ostatné potrebné doklady (zmluva o budúcej kúpnej zmluve, vinkulácia poistenia, kópia poistnej zmluvy, faktúra...). Od tohto momentu budete splácať plnú mesačnú splátku podľa schválenej zmluvy o hypotekárnom úvere.


7

Po vyplatení 100 % kúpnej ceny podpíšete kúpnu zmluvu a my ju spolu s návrhom na vklad vlastníckeho práva nehnuteľnosti podáme na kataster. Ak ste použili vlastné finančné prostriedky na kúpu bytu, máte možnosť refundovať si ich prostredníctvom hypotekárneho úveru.


8

Prevezmete si kľúče od vášho nového bývania.


Aké sú hlavné výhody financovania
s hypotekárnym poradcom?

S celým procesom financovania vám radi pomôžeme prostredníctvom nášho hypotekárneho poradcu.

Pripraví vám najvýhodnejšie ponuky jednotlivých bánk v prehľadnom dokumente.

Vyplní a podá za vás žiadosti o úver a pripraví podklady pre banku.

Dohliadne na schvaľovací proces a v prípade potreby zabezpečí dodatočné podklady.

Požiada o prípravu a zabezpečí kontrolu úverových a záložných zmlúv.

Dohodne termín podpisu zmlúv v banke.

Vybaví za vás zápis do katastra.

Pripraví vám poistenie nehnuteľnosti a domácnosti na mieru.

Sprevádza vás celým procesom čerpania úveru.

Ušetrí váš čas.

Máte záujem?

    Vyplňte kontaktný formulár a my Vás budeme čoskoro kontaktovať.*

    * Byt nie je možné rezervovať prostredníctvom online formuláru. Byt je rezervovaný až momentom podpísania Zmluvy o budúcej zmluve.

    Súhlasím so zasielaním marketingových informácií vrátane reklamy elektronickou poštou alebo prostredníctvom sms, aby mi neunikla žiadna novinka.